Wkrótce kolejne serwisy
składowe Portalu

13-10-2017
„Gaudeamus Igitur”zabrzmiał po raz jedenasty w Skarżysku

W sobotę, 8 października, w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się jubileuszowa 11. inauguracja roku akademickiego 2017/18 Społecznej Akademii Nauk – Wydziału Zamiejscowego w Skarżysku-Kamiennej.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu państwowego. Wszystkich przybyłych gości powitał dyrektor Wydziału Zamiejscowego SAN w Skarżysku – Andrzej Kazanowski. Swoją obecnością inaugurację roku uświetnili m.in. posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Kołodziej, Andrzej Brzeziński, wiceprezydent miasta, Roman Białek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku – Kamiennej oraz dziekan uczelni Marek Krawiec, dr Sylwia Czechowska, dziekan wydziału zamiejscowego w Kielcach, dr Paweł Ramiączek, dziekan wydziału zamiejscowego w Tarnobrzegu, dr Grzegorz Wilk Jakubowski, dr Artur Kofciński, dr Rafał Jóźwicki, mgr. Sylwia Czechowska, mgr. Jarosław Kusto, Monika Żurkowska.

Po okolicznościowych przemówieniach zaproszonych gości przystąpiono do immatrykulacji studentów. Po złożeniu przez nich ślubowania, nowym studentom wręczono indeksy oraz odśpiewano tradycyjne „Gaudeamus Igitur”. Kolejnym punktem inauguracji był wykład dr Pawła Ramiączka na temat – „Prawa i wolności obywatelskie, a zmiana konstytucji PR”.

– W życiu jest mnóstwo codziennych obowiązków, praca, rodzina, dom, w różnych momentach zaczynamy swoją drogę, swoją przygodę ze studiowaniem. Jedni wcześniej, drudzy później, najważniejsze jest to, że na tą drogę wchodzimy. Życzę Wam, żeby to były zawsze dobre wspomnienia i żeby ta droga była jak najdłuższa, w sensie kształcenia ustawicznego, kształcenia przez całe życie. To wszystkim jest nam bardzo potrzebne – podkreślała posłanka Marzena Okła Drewnowicz. 

 – Życzę by wiedza, którą zdobywacie w Społecznej Akademii Nauk była przydatna w dalszej drodze życia, by umożliwiała Wam rozwój kariery zawodowej. Życzę udanego roku akademickiego, cieszę się, że już jedenaście lat uczelnia funkcjonuje w naszym mieście. Jest to duży prestiż, że Skarżysko-Kamienna jako miasto powiatowe, jedno z niewielu w naszym województwie może się pochwalić uczelnią wyższą – mówił Andrzej Brzeziński, wiceprezydent miasta.

The post „Gaudeamus Igitur”zabrzmiał po raz jedenasty w Skarżysku appeared first on Skarżyski.eu.

link do oryginalnego artykułu

icon OSOBY Z NASZEGO REGIONU